Prehľad
Mobilná sieť

GSM (2G): 900 / 1800 / 1900 MHz
HSDPA (3G): 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 MHz

Rozmery a hmotnosť

151 x 76 x 8.4 mm, 175 g

Displej

5.5", kapacitná IPS obrazovka s rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, 401 ppi

Čipset

MediaTek Helio X20
10 jadier - takt 2.1 GHz, 64bit
GPU: Mali-T880 MP4 700 MHz

RAM

3 GB

Operačný systém

Android 6.0.1 Marshmallow, nadstavba MIUI 8

Pamäť

64 GB (pre používateľa dostupných 56,97 GB), podpora microSD kariet do veľkosti 128 GB

Fotoaparát

Zadný: 13 MPx, clona f/2.0, PDAF zaostrovanie, HDR, panoráma
Predný: 5 MPx, clona f/2.0, 1080p video
Video kamera: 1080p@30fps, 720p@120fps (slow-motion)

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band Wi-Fi Direct, hotspot, Bluetooth v4.2, A2DP, LE, GPS s AGPS, GLONASS a BDS, VoLTE

Batéria

4100 mAh

Ostatné

Akcelerometer, gyroskop, senzor priblíženia, kompas, farebná notifikačná dióda, mono reproduktor, 3.5 mm audio jack, Dual SIM (nanoSIM & microSIM, dual stand-by), snímač odtlačkov prstov

Plusy

+ Pevná konštrukcia
+ Symetrický a nádherný dizajn
+ Výdrž na jedno nabitie
+ Displej
+ Kvalita MIUI 8

Mínusy

- Pomalší skener odtlačkov prstov
- Absencia 800 MHz LTE frekvencie
- Pomalé nabíjanie

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.5
8.3
Displej
9.0
8.2
Výkon
7.5
8.0
Operačný systém
9.0
8.2
Fotoaparát
7.5
8.0
Výdrž batérie
8.5
8.5
Zhodnotenie

Xiaomi Redmi Note 4 preberá pomyselnú štafetu po veľmi úspešnom predchodcovi, ktorý mu zaistil priamu cestu na vrchol samotnej strednej triedy. Hoci novinka na prvý pohľad neponúka veľký počet zmien, kvalitatívny posun je priam očividný.

8.5
Hodnotenie redakcie
8.2
Užívateľské hodnotenie
38 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Stredná trieda ponúka doslova kvantum prístrojov, ktoré zo všetkých síl bojujú o priazeň potenciálnych zákazníkov. Postupne ako čas plynie sa technológie vyvíjajú stále rýchlejšie a rýchlejšie, a preto dnešné zariadenia strednej triedy ponúkajú dostatočný komfort pri používaní, solídny výkon aj prémiové konštrukčné spracovanie. Hliník už dlhšiu dobu nepatrí medzi výsadu tých najdrahších zariadení a tento hodnotný materiál čoraz častejšie nachádza svoje využitie aj pri lacnejších modeloch. Za jedného z hlavných priekopníkov strednej triedy možno považovať obľúbeného čínskeho výrobcu Xiaomi, ktorý už vyše roka obaľuje svoje lacnejšie smartfóny do tohto hodnotného, chladivého materiálu. Najnovší výrobok modelovej rady Redmi nie je výnimkou a papierovo prvotriedne materiály, či parametre možno nájsť na jeho povrchu a rovnako aj v jeho útrobách.

Xiaomi Redmi Note 4, ako nástupca úspešného predchodcu označeného poradovým číslom 3, má doslova na ružiach ustlaté a hneď od predstavenia sa teší nemalému záujmu zo strany spotrebiteľov. Ten je spôsobený viacerými faktormi a do karát mu nahráva hlavne nízka predajná cena. Napriek tomu sa však vynára zopár pochybností, nakoľko posledne recenzované zariadenia od čínskeho giganta nedopadli práve najlepšie. Zaradí sa Redmi Note 4-ka na túto čiernu listinu alebo ponúkne požívateľovi komfort tých najvyšších kvalít? Odpovede na túto a mnohé ďalšie otázky sa nachádzajú podrobne rozpísané na riadkoch nižšie. Tak sa bez zbytočného zdržiavania na ne poďme spoločne pozrieť.

Balenie

Malá krabička chudobná na obsah

Ak ste v minulosti otvárali predajné balenie nejakého smartfónu od spoločnosti Xiaomi, mohli sa vo vás miešať pocity radosti spolu s miernym sklamaním. Eufóriu šťastia z nového prístroja totižto po prebádaní celej krabičky môže náhle vystriedať sklamanie, pri ktorom si poviete: „A to je všetko?“. Treba povedať, že chudobný obsah predajných balení je jedným z hlavných dôvodov, ktorým vďačíme za nízku cenu jednotlivých produktov. Ochranné prvky v podobe puzdra či fólie, ale ani jednoduché slúchadlá tak v balení nečakajte. Balenie po otvorení prekvapí samotným smartfónom, ktorý je umiestnený navrchu a pod ním sa nachádza už len sieťový adaptér, microUSB kábel, spinka na otvorenie DualSIM slotu a veľmi stručné návody na obsluhu, ktoré sú písané v čínštine.

Xiaomi Redmi Note 4 môžete kúpiť v e-shopoch za cenu od (Zdroj: Heureka.sk)
Porovnať ceny >>

Inak je krabička už tradične vyrobená z tvrdého kartónu, ktorý je celý potiahnutý bielou farbou. Spodná strana ponúka pohľad opäť na čínsky písané základné informácie a strana vrchná predvádza samotný smartfón na obrázku ešte pred otvorením balenia.

Konštrukcia a dizajn

V znamení dokonalých symetrií

Spoločnosť Xiaomi je známa svojím enormným dôrazom na detail. Už dlhé roky nám to dokazuje svojou prepracovanou používateľskou nadstavbou MIUI, ktorá vyzerá priam nádherne. Rovnaký dôraz sa čoraz väčšmi uplatňuje aj pri navrhovaní nových prístrojov. Smartfóny obdarené ikonickým logom „Mi“ tak ponúkajú elegantné, no zato jednoduché línie a najnovší člen rodiny Redmi je toho skvelým príkladom. Výrobca k premyslenému dizajnu prihodil aj perfektné konštrukčné spracovanie, ktoré pridáva na exkluzívnom pocite pri držaní v rukách. Xiaomi Redmi Note 4 je navyše vyšperkovaný dokonalou symetriou všetkých dizajnových prvkov. Predná strana chránená odolným sklom Gorilla Glass 4 nesie hlavnú dominantu smartfónu, ktorou je 5,5-palcový displej.

dsc_0003

Okrem neho sa vpredu nachádza aj trojica senzorových tlačidiel umiestnených na spodku prednej strany. Vrchnú časť naopak zaberá hovorový reproduktor, ktorý má po svojich stranách súosovo uložený proximity senzor a prednú selfie kameru. Pravá hrana prístroja ponúka dvojicu hardvérových tlačidiel s vynikajúcim zapustením a ideálnou odozvou na stlačenie. Hrana ľavá integruje hybridný DualSIM slot, ktorý sa otvára pomocou už spomenutej spinky. Na vrchnej hrane je zľava od najväčšieho po najmenší umiestnený 3,5 mm audio jack konektor, IR blaster a sekundárny mikrofón. Ten primárny sa schováva na hrane spodnej, pod šesticou malých otvorov vľavo a garde mu robí hlavný reproduktor, dvojica skrutiek a microUSB konektor.

dsc_0026

Dokonale symetrické prvky ozvláštňujú rovnako aj zadnú stranu. Poteší tak pohľad na logo spoločnosti, nad ktorým svoje miesto našiel skener odtlačkov, duálny LED blesk a hlavný fotoaparát. Vďaka menším rozmerom a efektne zaoblenej zadnej strane sa dá smartfón ovládať v jednej ruke, no bez prehmatávania to jednoducho nepôjde. Hliníková konštrukcia a hlavne obrovská batéria, ktorej sa povenujem neskôr, však zabezpečili mierne vyššiu váhu 175 gramov. Mierne ma sklamalo umiestnenie skenera odtlačkov na zadnej strane, no toto umiestnenie môže veľkej väčšine používateľov vyhovovať, a preto to nepovažujem za veľké mínus.

Displej

Jeden z najlepších

dsc_0023

Takmer všetky zariadenia modelovej rady Redmi disponujú kvalitným IPS displejom. To najnovšie nepatrí medzi výnimky a kvalitou svojho displeja rovnako prevyšuje skoro všetku konkurenciu. 5,5-palcová uhlopriečka robí z Redmi Note 4-ky plnohodnotný tabletofón. Tento rozmernejší zobrazovací panel tiež ponúka dostatočne jemné FullHD rozlíšenie, ktoré zabezpečuje prvotriedne ostrý obraz. IPS technológia dodáva displeju krásne živé farby s ideálnym pomerom ich saturácie. Ak sa vám však predsa len farebné podanie nepáči, nastavenie obrazu ponúka možnosť upraviť teplotu farieb a rovnako aj kontrast obrazovky. Počas testovania som využíval aj takzvaný Čítací režim, ktorý odstráni z displeja nežiadúcu modrú farbu a chráni tým naše oči. Tento režim sa dá rovnako nastaviť podľa chuti a zmeniť tak môžete aj jeho intenzitu. Aby toho nebolo málo, zobrazovač si zachováva kvality aj na priamom slnku vďaka skvelej hodnote maximálneho jasu. Pod rúškom tmy naopak poteší ideálna hodnota minimálneho jasu.

Výkon a pamäť

Ideálna stredná cesta

dsc_0011

Zariadenia strednej triedy v dnešnej dobe ponúkajú vskutku solídnu porciu výkonu, ktorá nemá problém ani s náročnejšími operáciami. Zariadenia modelovej rady Redmi sú toho živým príkladom. Xiaomi Redmi Note 4 tak prichádza s 10-jadrovým čipsetom Helio X20, ktorý je vyrábaný čínskou spoločnosťou MediaTek. Najvyšší takt jadier dosahuje 2.1 GHz a spoločne s 3 GB RAM pamäte zabezpečujú svižný chod všetkých aplikácií ako aj náročnejších 3D hier. Pri hraní taktiež padne vhod vcelku výkonný grafický akcelerátor Mali-T880 MP4, ktorý síce na papieri nedosahuje kvalít grafických jednotiek od konkurencie, no na plynulé hranie plne postačuje. Dokazujú to aj moje osobné skúsenosti, keďže som na tomto smartfóne bez väčších problémov rozchodil viacero náročných titulov. Rozhodne však netreba očakávať výkon vlajkovej lode. Interné úložisko sa v mnou testovanej verzii vyšplhalo na 64 GB, z ktorých používateľ dokáže reálne využiť 56,97 GB. Okrem toho ponúka Redmi Note 4 možnosť využívania microSD kariet do veľkosti 128 GB a taktiež si rozumie aj s pamäťovými USB zariadeniami vďaka podpore OTG funkcionality.

Operačný systém

MIUI 8 so všetkým, čo k nemu patrí

xiaomi-redmi-note-4-recenzia

Azda každý výrobca by bol rád za taký prepracovaný operačný systém, aký ponúka vo svojich zariadeniach čínska spoločnosť Xiaomi. Nuž, treba obľúbenému výrobcovi uznať, že to po softvérovej stránke, a nielen tej, naozaj vie. Systém Redmi Note 4 je tak založený na Androide 6.0 Marshmallow, no plne ho prekrýva používateľská nadstavba MIUI 8. Tá prináša viacero skvelých vylepšení, ktoré si obľúbili používatelia po celom svete. Základná funkcionalita je oproti čistému Androidu mierne pozmenená a vstavaný launcher tak neponúka menu aplikácií. Tie sú umiestnené rovno na domovských obrazovkách, kde je možné rovnako umiestniť aj widgety. Mierne zmeny skôr kozmetického charakteru ďalej badať pri zamykacej obrazovke, či notifikačnom centre. To je ďalej možné nastaviť podľa chuti a nie je problém prehodiť poradie rýchlych prepínačov alebo nastaviť „klasické“ dvojité notifikačné centrum, ktoré poznáme ešte zo starších verzií.

Výsadou tejto prepracovanej nadstavby je naozaj široká možnosť prispôsobenia vďaka početnej ponuke tém, ktoré dokážu zmeniť celkový vzhľad systému na nepoznanie od pôvodného. Ďalej poteší možnosť nastavenia takzvanej Dennej tapety, čo v preklade znamená, že vám systém po zapnutí tejto funkcie bude automaticky obmieňať uzamykaciu tapetu po vami stanovenom čase. Veľmi užitočnou funkciou je aj funkcia s názvom Druhý profil, ktorý v podstate umožní nastaviť druhý užívateľský profil s úplne odlišnými nastaveniami systému a nainštalovanými aplikáciami. Keď už sme pri aplikáciách, nadstavba MIUI ponúka možnosť klonovania aplikácií, čo umožňuje využívanie dvoch rovnakých aplikácií len s iným účtom alebo nastaveniami. Nastavenia systému ukrývajú aj možnosť uzamknutia konkrétnych aplikácií a funkciu Detský režim, ktorý má za úlohu chrániť samotný smartfón pred ratolesťami.

Užitočný je aj dotykový asistent, ktorý dokáže pomôcť nielen v prípade náhodného poškodenia senzorových tlačidiel, ale aj pri iných špecifických akciách, ktoré je možné ľubovolne nastaviť. Nastavenia taktiež ponúkajú možnosť upraviť farby notifikačnej LED diódy, nakonfigurovať si trojicu senzorových tlačidiel, no nastaviť aj veľkosť režimu s názvom Ovládanie jednou rukou, ktorý zmenší zobrazovaný obsah k rohu obrazovky smartfónu. Okrem toho sa medzi veľmi vítané funkcie zaraďuje aj možnosť vytvorenia dlhého screenshotu. Netreba zabúdať, že jednou z hlavných predností smartfónov od spoločnosti Xiaomi je aj ukážková softvérová podpora. Pravidelné systémové aktualizácie, ktoré nám do tej najlepšej formy prerábajú páni z komunity MIUI CZ/SK. Systém s plnohodnotným prekladom si samozrejme môžete stiahnuť na stránke miuios.cz. Všetky akcie v systéme sú bleskovo rýchle, až na mierne problémy s rozsvietením displeja na dvojdotyk, ktorý nie vždy fungovalo podľa predstáv. Už teraz je však isté, že sa táto menšia chybička neskôr vyladí jedna z týždenných aktualizácií.

Predinštalované aplikácie

Rovnako pozitívne ako používateľskú nadstavbu vnímam aj ponuku predinštalovaných aplikácií, ktoré svojou kvalitou a prepracovanosťou s prehľadom porážajú množstvo titulov z Obchodu Play. Xiaomi Redmi Note 4 tak ponúka prehľadný kalendár, ktorý podporuje naraz viacero účtov a to isté platí aj o vstavanej aplikácii Emailu. Využitie nájde aj FM Rádio, Kompas, Skener QR kódov, graficky krásne spracované počasie, ale aj funkciami nabitý správca súborov. Oproti MIUI 7 prešli zrejme najväčšou zmenou aplikácie Poznámok, Počasia a Kalkulačka, ktorá po novom dokáže premieňať menu podľa aktuálnych kurzov a ešte omnoho viac. Na preventívne čistenie cache pamäte poslúži aplikácia s názvom Optimalizácia, ktorá zoskupuje aj antivírus alebo detailné informácie o spotrebe batérie. Čerešničkou na torte je aplikácia s názvom MiRemote, ktorá slúži na ovládanie elektrických spotrebičov skrz IR Blaster.

Snímač odtlačkov prstov

dsc_0013

Zadná strana je domovskou stanicou pre skener odtlačkov prstov, ktorý počas celého testovania fungoval naozaj spoľahlivo. Treba však povedať, že odomknutie nie je práve najkratšie, no v zásade sa rozhodne sa nejedná o nič strašné. Pre rýchlejšiu odozvu snímača ďalej odporúčam nastaviť viacero odtlačkov na jeden prst, čím sa podľa mojej skúsenosti mierne zlepší jeho rýchlosť. Systém dokáže prijať najviac 5 odtlačkov a okrem odomykania samotného smartfón je snímačom možné odomknúť aplikácie.

Výdrž batérie

Čím väčšia, tým lepšia

Napriek tomu, že žijeme v dobe pokroku, klasické batérie stále nedostali vhodnú náhradu. Naďalej tak platí, že čím je batéria väčšia, tým je lepšia a toto pravidlo sa naplno potvrdilo aj pri Xiaomi Redmi Note 4. Tento smartfón totižto vo svojich útrobách skrýva 4050 mAh batériu, ktorá je taktiež prítomná v nedávno recenzovanom Xiaomi Redmi Pro. Zatiaľ čo ten vo svojej výdrži značne sklamal, jeho mladší súrodenec urobil pravý opak. Nerozhádže ho totižto ani náročnejšie používanie, pri ktorom v ideálnych podmienkach dokáže fungovať aj dva dni. Ja som bol nútený vyhľadať nabíjačku presne po 26 hodinách celkovej výdrže, počas ktorej som s ním pracoval viac ako 6 hodín a 48 minút. Počas tohto používania som prevažne komunikoval cez sociálne siete, sledoval videá na YouTube, uskutočnil zopár krátkych telefonátov, prehliadal internet a vytvoril niekoľko fotografií.

Xiaomi neimplementovalo do svojho najnovšieho počinu z modelovej rady Redmi rýchlonabíjaciu technológiu, čo sprvu môže mierne sklamať. Sieťový adaptér s výstupom 5V/2A tak dokáže nabiť akumulátor z 15 % kapacity na 90 % za rovných 90 minút, avšak v prípade, že nabíjate svoj smartfón každú noc, to pre vás nebude predstavovať žiadny závažný problém. Rovnako som nemohol vynechať ani naše tradičné benchmarky zaoberajúce sa výdržou batérie, ktoré iba potvrdzujú jej skutočne nadpriemernú výdrž.

Fotoaparát

Dokáže prekvapiť

dsc_0029

Vzhľadom na to, že Xiaomi Redmi Note 4 je zariadenie strednej triedy, tak treba uznať, že disponuje aj vskutku kvalitným fotoaparátom. Je ním snímač s rozlíšením 13 MPx, clonou f/2.0, či fázovým zaostrovaním PDAF, ktorý sa samozrejme nechytá na vlajkové lode, no v priamom súboji s inými zariadeniami strednej triedy je viac ako schopným konkurentom. Dokazujú to zábery s výbornou ostrosťou, optimálnou svetelnosťou a rovnako aj peknou reprodukciou farieb. Tie však vyzerajú omnoho lepšie v HDR režime, ktorý dokáže dodať potrebnú svetelnosť presne tým miestam, ktoré to potrebujú. Zaostrovanie prebieha bleskovo rýchlo a to isté platí aj o samotnom zhotovovaní fotografií. Makro snímky sú opäť ideálne zaostrené v popredí a rapídne zníženie kvality výsledných záberov prichádza hlavne v horších svetelných podmienkach. Málo svetla prináša záberom väčšiu dávku šumu a snímky v tmavom prostredí dokáže mierne vylepšiť nočný režim alebo opäť režim HDR.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“44037″ img2=“44038″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“44039″ img2=“44040″ offset=“0.5″]

Originál vs Nočný režim

[twenty20 img1=“44041″ img2=“44042″ offset=“0.5″]

Rozsiahlu galériu fotografií nájdete na tomto odkaze.

Slušná, no ničím výnimočná je aj kvalita nahrávaného videa, ktoré je možné zhotovovať klasicky vo FullHD rozlíšení pri 30 snímkach za sekundu a rovnako aj spomalene v HD rozlíšení pri 120 snímkach za sekundu. Poteší aj stabilizácia obrazu, avšak len na softvérovej úrovni.

Dizajnová stránka aplikácie fotoaparátu je prakticky na nerozoznanie od aplikácie z predošlej verzie nadstavby MIUI, no po funkčnej stránke došlo k viacerým zmenám. Orientáciu pomocou gest nahradili klasické prepínače. V strednej časti sa tak nachádza prepínač, ktorý zoskupuje viacero fotografických režimov, vľavo sú zoskupené fotografické filtre a pomocou prepínača umiestneného vpravo je možné prepnúť na 5 MPx selfie snímač s podporou úpravy pleti.

Konektivita

Už tradične bez B20-ky

dsc_0060

Smartfóny, ktoré na svojom „tele“ ponúkajú ikonické logo „Mi“, sú v našich končinách rovnako známe svojou kvalitou ako aj neúplnou podporou LTE sietí. Redmi Note 4 tak postráda pásmo B20, ktorým sú pokryté menej zaľudnené oblasti. Tento neduh tak najviac postihuje záujemcov z menších miest, respektíve dedín a taktiež aj tých, ktorí často cestujú. V mieste môjho bydliska som nezaznamenal žiadne problémy s pokrytím a mobilný internet spolu s mobilným signálom fungovali bez jediného problému. Horšie to už bolo pri cestovaní, ktorým ma sprevádzalo klasické 3G pripojenie.

Z tradične obšírnejšej ponuky rôzneho pripojenia opäť poteší Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, Hotspot, Bluetooth v4.2, A2DP, LE, microUSB konektor s podporou OTG ako aj GPS s AGPS, GLONASS a BDS. Dostalo sa aj na už spomínané FM rádio, no na druhú stranu niekoho môže sklamať absencia NFC. Procesory vyrobené MediaTekom sú známe nie príliš optimálnou spoluprácou s modulom GPS, no napriek tomu musím uznať, že Xiaomi Redmi Note 4 zvláda prácu s GPS priam bravúrne. Fix prebehne vždy behom krátkej chvíľky a rovnako pozitívna je aj presnosť.

Multimédiá

Bez premožiteľa

dsc_0022

Opäť sa dostávame k bodu, v ktorom Xiaomi, respektíve nadstavba MIUI nepozná konkurenciu. Táto vydarená nadstavba totižto ponúka skvelé multimediálne aplikácie, ktoré rozhodne neslúžia iba na okrasu. Krásny 5,5-palcový IPS displej zobrazí každý detail vyprodukovaných fotografií v prepracovanej aplikácii galérie. Tá je opäť ladená v elegantnom dizajne, kde sa fotografie spolu s videami zobrazujú po otvorení v dvoch kartách. Karta prvá zobrazuje všetky snímky, ktoré boli vytvorené samotný fotoaparátom a triedi ich podľa dátumu, a karta druhá zobrazuje úplne všetky obrázky či videá, ktoré sa v smartfóne nachádzajú. Galéria taktiež ponúka možnosť jednoduchej editácie obrázkov či možnosť vytvorenia tajného albumu.

Po hudobnej stránke poteší vcelku hlasný Mono reproduktor, ktorý kvalitatívne nevybočuje zo zabehnutého štandardu. To isté sa dá povedať aj o výstupe na 3,5 mm audio jack, ktorý však vďaka obšírnejšej ponuke nastavenia dokáže ponúknuť skutočne nadpriemerný zážitok z počúvania. V nastaveniach sa tak skrýva ekvalizér, režim Dirac HD Sound, ale aj možnosť nastavenia konkrétnych akcií pre tlačidlá na slúchadlách. Hudobná aplikácia je ladená v pekných farbách a ponúka hudbu rozmiestnenú do 4 kariet podľa názvu skladby, interpreta, albumu alebo podľa adresárov, v ktorých sú pesničky uložené.

Okrem vyššie spomínaných multimediálnych aplikácií sa dostalo aj na jednoduchý prehrávač videa. Video je taktiež možné upraviť, avšak táto úprava prebieha znovu cez aplikáciu galérie. Nie je tak žiadny problém video skrátiť, zmeniť jeho farebný filter alebo pridať doň jednoduchý text, poprípade nejaké to audio.

Záver

Xiaomi Redmi Note 4: Smartfón predurčený na úspech

Ak ste sa v dôsledku nedávnych udalostí obávali, že spoločnosť Xiaomi prežíva akúsi krízu, tak ste sa obávali neprávom. Je pravdou, že vlajková loď modelovej rady Redmi, Xiaomi Redmi Pro, nepriniesla také výsledky ako sa očakávalo. Rovnako je pravdou, že pri nedávno predstavených extrémne výkonných modeloch Mi5S a Mi5S Plus táto spoločnosť nevyužila plný potenciál, ktorý sa jej ponúkal, no na druhú stranu sa rozhodne nedá hovoriť o kríze. Spoločnosť je naďalej v plnej forme, čo dokazuje práve Xiaomi Redmi Note 4. Smartfón, ktorý sa predáva pod hranicou 200 € ponúka prvotriedne spracovanie konštrukcie, na ktorej sa dajú len ťažko nájsť nedokonalosti, ak vôbec. Skvelý je aj displej, ktorý ponúkne majiteľovi nespočet hodín zábavy.

dsc_0035

Výkon je nastavený na rozumnej strednej hladine a naháňanie za vysokými hodnoteniami v benchmarkoch je vďaka skvelej optimalizácií systému zbytočné. Keď už je reč o systéme, netreba zabúdať na množstvo užitočných funkcií, širokú ponuku skvelých predinštalovaných aplikácií a pravidelné týždenné aktualizácie. Fotoaparát v dobrých svetelných podmienkach rozhodne neurazí ani náročnejšie oko a obavy z vyššej dávky šumu pri nočných fotografiách môžete vzhľadom na cenovku smartfónu bez výčitiek hodiť za hlavu. Mierne rozporuplnou je však konektivita, ktorá môže sklamať neúplnou podporou „slovenských“ LTE sietí. Rovnako sklame nudné balenie, no tieto nedokonalosti vynahradzujú skvelé multimediálne aplikácie či ukážková výdrž batérie. S prihliadnutím na všetky klady aj zápory usudzujem, že Xiaomi Redmi Note 4 má zarobené na masové predaje, ktoré mu aj právom náležia.

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4 (64 GB) za 187 €
Zľavový kupón Fonyzcinyrm64

Kúpiť Xiaomi Redmi Note 4 (16 GB) za 155 €
Zľavový kupón Fonyzcinyrm16

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú