Prehľad
Mobilná sieť

2G: 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz
3G: 850 / 900 / 1900 / 2100 MHz
4G LTE: 850 / 1800 / 1900 / 2100 / 2300 MHz

Rozmery a hmotnosť

154.6 x 77.7 x 8 mm, 168 g

Displej

IPS, 5.7-palcov, 1920 x 1080 pixelov, 386 ppi

Čipset

Qualcomm Snapdragon 821, dve jadrá Kryo 2.35 GHz & dve jadrá Kryo 2.0 GHz, 64-bit
GPU: Adreno 530

RAM

4 / 6 GB

Operačný systém

Android 6.0.1 Marshmallow, MIUI 8 CZ/SK Developer ROM

Pamäť

64 / 128 GB UFS 2.0

Fotoaparát

Farebný: 13 MPx (4160 x 3120 pixelov), snímač Sony IMX258 Exmor RS, veľkosť pixelov 1 µm, clona f/2.2, PDAF zaostrovanie, elektronická stabilizácia obrazu, HDR, RAW
Monochromatický: 13 MPx (4160 x 3120 pixelov), snímač Sony IMX258 Exmor RS, clona f/2.0
Video: 4K@30fps, 1080p@30fps, 720p@120fps
Predný fotoaparát: 4 MPx, clona f/2.0, 80-stupňový záber, nahrávanie FullHD videa

Konektivita

Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, WiFi Direct, DLNA, hotspot, Bluetooth v4.2, A2DP, HID, NFC, GPS s AGPS a GLONASS, USB Type-C s USB Host a OTG, snímač odtlačkov prstov

Batéria

3800 mAh (Qualcomm Quick Charge 3.0 9V/2A)

Ostatné

Akcelerometer, batometer, proximity senzor, svetelný senzor, kompas, gyroskop, infraport, 24-bit/192kHz, Mono reproduktor, 3.5 mm audio jack, Mi Sound Enhance, kovové telo, 2.5D zahnutie prednej strany

Plusy

+Nádherná a pevná kovová konštrukcia
+Kvalitný displej
+Nekompromisný výkon
+Dokonale odladený operačný systém
+Využiteľný duálny fotoaparát

Mínusy

-Menej presné GPS
-„Mäkké“ ovládacie tlačidlá
-Absencia 800 MHz pásma

Hodnotenie redakcie
Užívateľské hodnotenie
Hodnotiť tu
Konštrukcia
9.0
7.7
Displej
9.5
8.0
Výkon
10
8.5
Operačný systém
10
6.9
Fotoaparát
8.0
7.9
Výdrž batérie
7.5
7.9
Zhodnotenie

Xiaomi Mi5S Plus prišla ako väčšia a v niektorých smeroch aj lepšia verzia vlajkovej lodi Mi5S. Láka predovšetkým na prémiovú konštrukciu, najvýkonnejší hardvér a duálny fotoaparát. Počas testovania som však narazil aj na zopár nedostatkov, ktoré by na tomto smartfóne určite nemali byť.

9.0
Hodnotenie redakcie
7.8
Užívateľské hodnotenie
13 HODNOTENÍ
Hodnotili ste

Predplatné PREMIUM na mesiac ZDARMA.

Renomovaní výrobcovia smartfónov zvyčajne nezvyknú predstavovať viac ako jednu vlajkovú loď za rok, čo ale pri čínskych výrobcoch neplatí. Tí sa snažia držať krok s dobou a prinášať najnovšie technológie zákazníkom čo najskôr. Platí to aj v prípade spoločnosti Xiaomi, ktorá svoju vlajkovú loď Mi5 predstavila začiatkom roka.

V priebehu roka sa ale mierne zvýšil výkon procesorov, narástla pamäť RAM, rozšíril sa trend duálnych fotoaparátov a Xiaomi sa preto rozhodlo v septembri svoju vlajkovú loď aktualizovať. Namiesto jedného modelu ale predstavila rovno dva, ktoré už poznáme ako Mi5S a M5S Plus. Na prvý spomínaný model sme vám už recenziu nedávno priniesli a i keď dopadol celkovo dobre, našlo sa v ňom aj zopár múch, ktoré dokonca nemalo ani staršie Mi5. Pred dvomi týždňami sa k nám však konečne dostalo aj Mi5S Plus a bolo vystavené našim obvyklým testom. „Plus“ v názve znamená v prípade tohto smartfónu viac ako len väčší displej, teda medzi ním a jeho menším bratom nájdeme niekoľko ďalších rozdielov. Poďme sa teda pozrieť, ktoré sú to a či sú v pozitíve.

Kúpiť Xiaomi Mi5S Plus

Balenie

Ochranný kryt poteší

xiaomi-mi5s-plus-testujeme-3

Xiaomi pri nových vlajkových lodiach Mi5S a Mi5S Plus opäť mierne pozmenilo dizajn balenia. Zmena sa však dotkla len prednej strany, na ktorej už nie je vyobrazený smartfón, ale len jednoduché  logo spoločnosti. Obsahovo sa ale balenia našťastie o niečo zlepšili. Okrem čínskeho adaptéru pre nabíjanie, USB kábla, spinky pre vybratie slotu pre SIM karty a manuálu v ňom nájdeme ešte aj ochranný kryt. Ten nie je ničím výnimočný a jedná sa o bežný plastový kryt, ktorý je trochu pružný a ako základ ochrany pri pádoch poslúži výborne. Chválim, že kryt pokrýva len najdôležitejšie časti, ktorými sú rohy smartfónu a zbytočne tak nezakrýva tlačidlá, čím by bolo ich ovládanie ťažšie. Okrem krytu žiadne iné príslušenstvo nepribudlo, no myslím si, že ochranný kryt je na začiatok výborná vec a žiadne ďalšie ani nie je potrebné.

Konštrukcia a dizajn

Čo iné od Xiaomi čakať?

Od veľmi prémiovej a podarenej sklenenej konštrukcie Mi5 sa pri nových modeloch prešlo na kov, ktorý však pocit zo smartfónov nijako nezhoršil. Aj Mi5S Plus sa teda radí k dizajnovým skvostom a spĺňa všetky podmienky pre naozaj hodnotný dojem zo smartfónu. Dizajn sa nepodobá na starší Mi5, ale uberá sa skôr smerom novšieho mid-endu Redmi Pro alebo Redmi Note 4. Predná strana nie je ničím výnimočná, až na odstránené logo výrobcu a elegantné 2.5D zahnutie po obvode. Nad masívnym 5,7-palcovým displejom môžeme spozorovať reproduktor pre hovory a 4 MPx selfie fotoaparát. Senzory sú kvôli čiernemu prevedeniu zadnej strany viditeľné ťažšie a bez pomoci silnejšieho svetla sú takmer neviditeľné. Pod displejom na nás čaká tradičná trojica ovládacích tlačidiel – multitasking, domov a späť. Narozdiel od Mi5 či Mi5S, sa tak Xiaomi rozhodlo umiestniť snímač odtlačkov na zadnú stranu, čo je podľa mňa múdre rozhodnutie. Umiestnenie na prednej strane by nebolo kvôli veľkým rozmerom zariadenia práve najpraktickejšie a odomykanie smartfónu je takto oveľa pohodlnejšie.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-7

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-13

Presúvame sa k bočným stenám, ktoré ničím neprekvapia a držia sa zabehnutého štandardu u Xiaomi. Začneme s pravým bokom, z ktorého vystupujú tlačidlá pre ovládanie hlasitosti a tlačidlo pre zapnutie/vypnutie displeja. Tu však musím, bohužiaľ, spomenúť prvé muchy Mi5S Plus. Tlačidlá síce z konštrukcie vystupujú dostatočne, no sú akési mäkké. Ich stlačenie teda nevydá očakávané „cvaknutie“ a neposkytujú ideálnu spätnú väzbu. Pri mojom používaní to však nepredstavovalo problém a vždy som natrafil na správne tlačidlo. Predsa len mi tam však chýbal kúsok istoty pri stlačeniach. Konečne sa môžeme presunúť na ľavý bok, ktorý okrem slotu pre dve nanoSIM karty neobsahuje nič. Horný bok sa stal domovom pre IR Blaster (infraport), 3.5 mm audio jack a sekundárny mikrofón, kým na spodku si našiel miesto USB konektor typu-C a mriežky pre primárny mikrofón a mono reproduktor.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-5

Z celého smartfónu najkrajšia je jednoznačne zadná strana. Oku zalahodí už na prvý pohľad brúsený lesklý kov, ktorý je po bokoch mierne zahnutý a perfektne lícuje so zvyškom konštrukcie. Na úplne vrchnej a spodnej časti je aj v tomto prípade použitý plast pre lepší prechod signálu, no plastové predely sú perfektne zladené so zvyškom konštrukcie a vôbec tak nekazia dojem z telefónu. Mimochodom, na zadnej strane nájdeme hneď dva rozdiely oproti menšiemu Mi5S. Prvým je duálny fotoaparát, od ktorého napravo sa nachádza duálny LED blesk. Ďalším rozdielom je skener odtlačkov prstov pod fotoaparátom, keďže na Mi5S je ultrazvukový skener osadený na prednej strane. Posledným prvkom na zadnej strane je vyryté lesklé logo výrobcu. Celá konštrukcia je, samozrejme, spracovaná na jednotku a so žiadnymi nedokonalosťami, ako napríklad vŕzganím som sa nestretol. Rozmery 154.6 x 77.7 x 8 mm sú v poriadku a hmotnosť 168 gramov je na použité materiály a veľkosť smartfónu ideálna.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-9

 

Displej

Dokonalé IPS-ko

Xiaomi sa dlhé roky drží pri svojich zariadeniach IPS zobrazovačov a rozhodne by sa ich malo držať aj naďalej. Displeje zariadení tohto výrobcu vynikajú vysokou kvalitou aj napriek tomu, že sa nejedná o žiadnu špeciálnu technológiu. Pri najnovšom modeli Mi Note 2 so zahnutým displejom sa výrobca rozhodol odbočiť od zabehnutej tradície a použil OLED panel. Tento krok sa ale neukázal ako správny a v našej recenzii obstál dosť zle, aj keď sa pravdepodobne jednalo len o chybný kus v našom prípade. To však nie je prípad Mi5S Plus, ktorý má displej absolútne bezchybný.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-1

Najprv som otestoval podanie farieb na rôznych fotografiách a nezabudol som ani na čiernu a bielu. Farby som porovnal aj s inými smartfónmi a Mi5S Plus sa ukázal ako najlepší. Rovnako sú na tom aj pozorovacie uhly, minimálna hodnota a maximálna hodnota jasu. Displej je pri používaní v tme prívetivý k očiam a veľmi oceňujem aj prítomnosť čítacieho režimu, ktorý odstráni modré svetlo a používanie je tým ešte pohodlnejšie. V nastaveniach nechýba ani možnosť zmeny farieb na studené či teplé, no všetko odporúčam nechať na predvolených hodnotách, ktoré sú dokonalé.

Výkon a pamäť

Vyšší takt = vyššie skóre v benchmarkoch

xiaomi-mi5s-plus-testujeme-1

Napriek tomu, že procesor Snapdragon 820, ktorý poháňa mnohé tohtoročné vlajkové lode a zabezpečuje im nekompromisný výkon, Qualcomm priniesol vylepšenú verziu v podobe Snapdragonu 821. Rozdiel však nájdeme iba v pracovných frekvenciách štyroch Kryo jadier. Kým 820-ku tvorili dve jadrá na takte 2.15 GHz a dve jadrá na takte 1.6 GHz, pri 821-ke narástli hodnoty na 2.35, respektíve 2.0 GHz. Ako som už spomenul, Snapdragon 820 ponúka špičkový výkon a pri bežnom používaní smartfónu som nárast výkonu 821-ky ani nepocítil. O výkone pri práci s Androidom 6.0.1 Marshmallow a perfektne optimalizovanou nadstavbou MIUI 8 nemôžem povedať krivého slova. To isté platí aj o hrách, ktoré má na starosti nezmenený grafický akcelerátor Adreno 530. Na smartfóne som strávil veľa času pri hraní najnovších titulov, ako napríklad CSR Racing 2, Asphalt Xtreme a vyskúšal som aj náročný Order&Chaos 2. Všetky hry som si vychutnal na najvyšších detailoch, až na Order&Chaos 2, na ktorého nároky nestačí ani najnovší Snapdragon 821. Veľký podiel na tom však má aj optimalizácia hry. Jediná oblasť, kde sa vyšší výkon skutočne prejaví, sú benchmarkové aplikácie. Spomeniem napríklad asi najznámejšie AnTuTu, kde Mi5S Plus skóroval s úctyhodnými 152 040 bodmi!

Snapdragon 821, našťastie, nemá problémy s prehrievaním a aj keď sa smartfón pri hraní trochu zahrial, teploty boli vždy na prijateľných hodnotách. Platí to aj o teplote pri nabíjaní. Mi5S Plus sa vyrába v dvoch verziách, pričom lacnejšia disponuje 4 GB operačnou pamäťou RAM a 64 GB úložiskom. Drahšia verzia ponúka väčšiu, 6 GB RAM pamäť a 128 GB úložisko. Ja som mal k dispozícii na testovanie prvú spomínanú verziu. Zo 64 GB interného úložiska som mal pri prvom spustení smartfónu voľných okolo 54 GB.

Operačný systém

Bezchybné MIUI 8

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-17

Ani operačný systém Android vo verzii 6.0.1 Marshmallow neobišla nadstavba MIUI. Počas testovania som používal najnovšiu týždennú verziu od komunity MIUI CZ/SK. V prípade MIUI nie je potrebná ani stabilná verzia, keďže veľmi stabilné sú aj tie, čo vychádzajú každý týždeň a prinášajú nové funkcie, respektíve opravy chýb. Od základu prepracovaný vzhľad tejto nadstavby možno už poznáte z predošlých recenzií, no v prípade, že nie, opäť vám ho v stručnosti predstavím.

Nie tak často som sa stretával s uzamykacou obrazovkou (kvôli skeneru odtlačkov), ktorá ponúka rýchly prístup gestami k dvom zvoleným aplikáciám. V prípade, že si často meníte tapetu, určite oceníte aj funkciu denná tapeta, ktorá vám môže v určitých časových intervaloch meniť tapetu uzamykacej obrazovky. Vstupnou bránou k aplikáciám je launcher bez zoznamu aplikácií s možnosťou triedenia do zložiek, pridávania widgetov a zmeny efektu prechodu medzi obrazovkami.

Skener odtlačkov prstov: Ide to aj bez ultrazvuku

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-6

Menším sklamaním pri predstavení Mi5S Plus bol fakt, že neprichádza s ultrazvukovým skenerom odtlačkov ako tomu je pri menšom Mi5S. Pri našom nedávnom teste Mi5S sa však senzor ukázal ako nespoľahlivý a pri zahnutom Mi Note 2 dopadol na výbornú. „Plusková “ verzia touto vymoženosťou nedisponuje a prichádza s tradičným skenerom, aký poznáme z väčšiny smartfónov. Našťastie, pre nás to nepredstavuje žiadnu nevýhodu a aj tento snímač vyniká špičkovou rýchlosťou a presnosťou. Po priložení prstu na snímač sa smartfón odomkne okamžite a nespomínam si ani na jediný prípad, kedy mi smartfón odtlačok nerozpoznal. Skeneru dokonca nerobia problémy ani mierne vlhké či stuhnuté prsty zo zimy. Maximálne je možné zaregistrovať päť odtlačkov (aj rovnakých) a je ich možné využívať ako k odomykaniu zariadenia, tak aj k prístupu k zabezpečeným aplikáciám.

Vstavané aplikácie

Jedna z vecí, ktoré sa na MIUI nemenia, je slušná nádielka vstavaných aplikácií. Všetky aplikácie disponujú prívetivým dizajnom a nadpriemerným množstvom funkcií, takže nie je potrebné siahať po alternatívach z obchodu Google Play. V systéme nájdeme prehľadného Správcu súborov, E-mailového klienta, Záznamník zvuku, Kompas, MiRemote pre ovládanie domácich spotrebičov cez infraport, Skener QR kódov, prepracovanú Kalkulačku, Témy, Webový prehliadač, Kalendár, Poznámky a Počasie. Medzi moje obľúbené aplikácie patrí aj MiCloud, ktorý poskytuje zálohovanie takmer celého telefónu do cloudu.

Optimalizácia a.k.a Clean Master

Dobre známa aplikácia Optimalizácia je akýmsi centrom pre správu a údržbu telefónu. Často využívanou funkciou je aj spotreba dát, vďaka ktorej nikdy neminiete dáta nad rámec balíčku. Ďalej je k dispozícii AntiSpam pre blokovanie SMS a hovorov z vybraných telefónnych čísiel, správca batérie, AntiVírus a správca povolení pre aplikácie.

Ďalšie užitočné funkcie

Aby som nehovoril len o tradičných funkciách MIUI, spomeniem aj niektoré z novších. Nie až tak starou funkciou je Druhý profil (Second space), ktorý vám umožní mať na smartfóne dva profily a používať na nich rozličné aplikácie. Funkcia, ktorá bola pridaná od MIUI 8, je napríklad aj Dotykový asistent, ktorý ponúka jediným dotknutím prístup k vopred nastaveným funkciám či aplikáciám. Len nedávno pridanou funkciou je screenshot troma prstami nadol. Za zmienku stojí aj klonovanie aplikácií.

Výdrž batérie

Nesklame, no ani neprekvapí

Xiaomi opäť nesklamalo a do tela smartfónu sa snažilo natlačiť batériu s čo najväčšou kapacitou. 3800 mAh síce nie je prevratná hodnota, no na priemerné výsledky je úplne dostatočná. Opäť som jeden deň využil pre test náročného používania a dva dni pre priemerné. Počas náročného dňa som smartfónu dával zabrať naozaj vždy, a to prezeraním sociálnych sietí, čítaním článkov, hraním náročných hier, pozeraním videí na YouTube a podobnými činnosťami. Smartfón mi vydržal od rána do večera, pričom na konci dňa mi zostalo ešte 5 % kapacity. Displej bol v prevádzke takmer 6 hodín a výdrž dosahovala 12,5 hodín. Pri miernejšej záťaži sa už výdrž vyšplhala na jeden deň a 10 hodín.

Náročné používanie

Mierne používanie

Nižšie nájdete aj výsledky z benchmarkov PCMark a Geekbench 3. USB konektor typu-C zabezpečuje rýchle nabíjanie pomocou technológie Quick Charge 3.0. Dobitie z 15 % na 90 % trvá 64 minút a do plných 100 % si ešte počkáte ďalších 36 minút.

Fotoaparát

Prvý kvalitný duálny fotoaparát od Xiaomi?

Duálne fotoaparáty u smartfónov zažili tento rok rozmach a budúci rok sa s nimi budeme stretávať ešte častejšie. Tento rok prišiel s duálnym fotoaparátom Huawei P9, Honor 8, iPhone 7 Plus, ale aj Xiaomi Redmi Pro. Narozdiel od ostatných výrobcov, Xiaomi duálny fotoaparát neumiestnilo hneď do vlajkovej lodi, ale svoj prvý pokus učinilo na smartfóne vyššej strednej triedy. Nanešťastie, u tohto smartfónu sa duálny fotoaparát nevydaril a očakávaný bokeh efekt na fotografiách bol umelý a nevkusný. Podaril sa však duálny fotoaparát pri Mi5S Plus alebo opäť bude slúžiť len ako marketingový ťah? Fotoaparát tvoria teda dva snímače, konkrétne farebný Sony IMX258 s clonou f/2.2, veľkosťou senzoru 1/3″, veľkosťou pixelov 1.12 µm a rovnaký, no monochromatický Sony IMX258 senzor s clonou f/2.0.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-10

Poďme sa teda pozrieť na kvalitu fotiek. Fotografie fotené jedným fotoaparátom sú na tom veľmi dobre a radia sa k širokej svetovej špičke. HDR režim fotkám nijako neškodí a vo väčšine prípadoch ich príkladne vylepšuje. Dobre dopadlo aj fotenie v stereo režime, kedy boli aktívne oba fotoaparáty. Fotografie vytvorené stereo režimom je možné následne upraviť zmenou clony od f/0.95 až po f/5.6, pričom pri najnižšej hodnote je bokeh efekt najvýraznejší.

Originál vs HDR

[twenty20 img1=“51447″ img2=“51444″ offset=“0.5″]

[twenty20 img1=“51445″ img2=“51446″ offset=“0.5″]

Nočné fotky

Bokeh

Všetky fotografie v plnom rozlíšení nájdete na tomto odkaze 

Xiaomi si, bohužiaľ, stále drží odstup od 60 fps videí, takže ani Mi5S Plus nepodporuje nahrávanie vo FullHD pri 60 snímkach za sekundu. Namiesto toho sú všetky videá nahrávané v 30 fps, vrátane najkvalitnejšieho 4K videa a spomínaného FullHD.

Aplikácia fotoaparátu disponuje všetkými funkciami známymi zo Xiaomi smartfónov a aj nejakými navyše. Prvou je už spomínaný stereo režim, ďalej skupina, mono (pre fotenie čiernobielych fotografií) a fotenie do formátu RAW. Toto sú režimy, ktoré nie sú dostupné na úplne všetkých Xiaomi smartfónoch. V prípade natáčania videa je to len spomalené (720p@120fps) a zrýchlené (4K).

Konektivita

Prekvapivo zlé GPS

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-14

Xiaomi Mi5S Plus nie je v prípade konektivity ničím výnimočné a disponuje len tým, čím aj ostatné Xiaomi smartfóny. Zabudnúť teda môžeme na 800 MHz LTE frekvenciu, ktorú využívajú slovenskí operátori najmä mimo miest. Ja som však smartfón používal so SIM kartou od 4ky, ktorá používa len 1800 MHz frekvenciu. V pokrytých miestach mi sieť bežala bez problémov, či už ide o mobilný internet, alebo hovory. Nepoteší ale dlhé prepínanie medzi 2G a 4G sieťami, no tento problém som zatiaľ zaznamenal u všetkých smartfónov. Ak teda náhodou stratíte 4G sieť, mobilné dáta odporúčam vypnúť, pretože opätovné prepojenie z 2G siete Telekomu do 4G siete 4ky trvá niekedy aj 5 minút. Hovory boli vždy stabilné a druhú stranu som bez problémov počul.

Veľmi ma prekvapila funkčnosť GPS, no, bohužiaľ, nie v dobrom. Smartfóny s procesormi od Qualcommu majú zvyčajne spoľahlivé GPS, no neplatí to pre Mi5S Plus so Snapdragonom 821. Najprv som vyskúšal aplikáciu GPS Test. Prvý fix polohy trval až okolo 20 sekúnd, no potom bol už signál výborný a presnosť bola na úrovni troch metrov. Trochu nespoľahlivé GPS potvrdil aj záznam trasy z aplikácie Endomondo. Ako môžete vidieť na screenshotoch vyššie, trasa zaznamenaná modrou čiarou sa mierne vykláňa z cesty, po ktorej som reálne išiel.

Multimédiá

Celkom dobrý zvuk

S kľudným svedomím môžem povedať, že používanie Mi5S Plus pre multimédiá je jedna radosť. Nedisponuje pritom žiadnou nadštandardnou výbavou, ale má veľmi kvalitnú tú základnú. K zvuku vychádzajúcemu z 3.5 mm audio jacku výhrady nemám, no prekvapivo ani k hlavnému mono reproduktoru. Zvuk sa samozrejme nemôže vyrovnať niektorým smartfónom orientovaným práve na audio, no keď som ho skúsil, ostal som milo prekvapený. Zvuk bol celkom čistý, príjemný a príliš sa neskresľoval ani pri vyšších úrovniach hlasitosti. Reproduktor som porovnával aj s mojím v Xiaomi Mi5 a ten na tom bol výrazne horšie.

K 5,7-palcovému FullHD IPS displeju s jasnými prirodzenými farbami snáď nemusím nič dodať. Prezeranie videí na ňom je zážitok aj v stavanej aplikácii pre videá. Tá ponúka intuitívne ovládanie jasu a hlasitosti gestami a podporu všetkých dôležitých formátov. Páči sa mi aj aplikácia galéria, ktorá je rozdelená na dve časti, pričom na jednej nájdeme všetky fotografie zoradené podľa dátumu a na druhej rozdelenie do albumov. Nechýbajú ani rozšírené možnosti úpravy fotografií, ako napríklad pridávanie nálepiek, filtrov, orezávanie, kreslenie na fotografie, či tajný album pre skrytie fotografií.

Aplikácia hudby prechádza v posledných mesiacoch menšími zmenami dizajnu, no nie na všetky smartfóny prichádzajú zmeny v rovnakom čase. V čase testovania smartfónu som mal k dispozícii staršiu verziu aplikácie, no oproti novšej sa mierne líši iba v dizajne. Samozrejmosťou je vytváranie playlistov, triedenie skladieb podľa interprétov, albumov a pridávanie skladieb medzi obľúbené. Po pripojení slúchadiel získavame prístup k ekvalizéru a vylepšeniu zvuku Dirac HD Sound, takže o nastavenia núdza nie je.

Záver

Xiaomi Mi5S Plus: Zaujme nielen duálnym fotoaparátom

Xiaomi Mi5S Plus, ako jedna z vlajkových lodí predstavená v septembri tohto roka, môže byť dnes považovaná za nezaujímavú. Predsa len, Xiaomi od tých čias predstavilo ďalšie high-endy, ako napríklad Mi MIX alebo Mi Note 2. Od týchto smartfónov sa líši predovšetkým kovovou konštrukciou, duálnym fotoaparátom a nižšou cenou. Stojí teda za zváženie, či sa neoplatí radšej siahnuť po lacnejšom Mi5S Plus a obetovať bezrámikový alebo zahnutý displej. Pre zhrnutie môjho testovania ešte raz zopakujem kladné a záporné stránky tohto smartfónu. Dizajn v ani tentokrát nesklamal a prémiové kovové telo trpí len jednou vadou, ktorou sú na dotyk „mäkké“ tlačidlá. Displej technológie IPS sa radí medzi špičku, rovnako ako aj výkon v podaní Snapdragonu 821 a 4 GB RAM.

xiaomi-mi5s-plus-recenzia-fotky-7

Smartfón určite nemôžem označiť ako fotomobil, no duálny fotoaparát sa výrobcovi konečne podaril a vznikajú ním celkom zaujímavé fotografie. Pochvalu si zaslúži aj perfektne optimalizované MIUI 8 a bleskovo rýchly snímač odtlačkov prstov. Batéria výdržou neprekvapí a pri miernejšom používaní sa dostanete približne na jeden deň. Mierne ma sklamala funkčnosť GPS, ktorá nebola ideálna a na procesor od Qualcommu je to nevídané. Pretrváva aj absencia 800 MHz LTE pásma, takže 4G internet mimo miest stále nie je využiteľný. Xiaomi teda opäť prinieslo high-end, ktorý je vydarený po väčšine stránkach, no opäť sa nezaobišlo bez zopár nedostatkov.

Kúpiť Xiaomi Mi5S Plus

Pošli nám TIP na článok



Teraz čítajú